/ Facebook / Twitter
 
 

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü

 
 
 
 
Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası
07.03.2016 14:35:30

Bakanlığımızca başlatılan "Yaşama Yol Ver" medya kampanyası çerçevesinde, Sağlık Müdürümüz Ahmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali KÖSE ile birlikte Karabük Esentepe Anayasa İlkokulunda öğrencilerimize ve basına kampanya hakkında bilgiler verdi. Kampanya kapsamında ilimizde belirlenen 59 okulda, ilkokul öğrencilerine 112 bilincinin oluşturulması, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik video gösterileri sunulmaktadır. Sunum sonunda tüm öğrencilerimize bilgilendirici broşür, kalem, silgi ve etiket dağıtılmaktadır.

Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası

 

Toplumda 112 bilincinin oluşturulması, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla ilköğretim öğrencilerine ( 1-2-3-4. sınıf) yönelik İlimiz ve ilçelerimizde bulunan 59 okulda uygulanmak üzere hazırlanan sunum ve video gösterilerinin yer aldığı eğitime ilişkin İl Sağlık Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapılmıştır.

 

Bu protokolün konusu, İlimizde bulunan (ilçeler dahil) ilkokul çağındaki çocukların 112 konusunda duyarlılıklarının bilgi seviyelerinin attırılarak, koruyucu önlemleri kullanma becerilerinin geliştirilmesi sağlanmasıdır.

 

 

Bu kapsamda protokol yapılan okullardaki öğrencilere 112 bilincinin oluşturulması, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik video gösterileri sunulmaktadır. Sunum sonunda tüm öğrencilerimize bilgilendirici broşür, kalem, silgi ve etiket dağıtılmakta ve broşürleri evde anne, baba ve kardeşleri ile paylaşmaları istenmektedir. Yerde yatan kazazedeye nasıl ve hangi ekipman kullanarak müdahale edildiği, sedyeye konarak ambulansa nasıl alındığı şeklinde bir ilkyardım canlandırması yapılarak çocuklarımıza ani yaralanma ya da kaza anında nasıl doğru müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterilecektir.

 
 
Diğer Fotoğraflar :
 
Kategori Kategori : İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri
Okunma Okunma : 402
Tarih Tarih : 07.03.2016 14:35:30
 
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi