/ Facebook / Twitter
 
 

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü

 
 
 
 
İşaret Dili Eğitimleri Başladı
07.04.2016 08:45:58

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu engelli insanlarımız oluşturmaktadır. Devlet İstatistik Enstitüsü’nün yaptığı "Türkiye Özürlüler Araştırması" verilerine göre Türkiye’de işitme, dil ve konuşma özürlü sayısının en yüksek olduğu bölge Karadeniz bölgesidir.

 

Bu kapsamda Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi ve ASO öncülüğünde, Karabük’te görev yapan sağlık personelimize yönelik Sertifikalı İşaret Dili Eğitim Projesi planlanmıştır. Proje kapsamındaki Eğitimler Karabük Ağız Diş Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda yapılacaktır.

Proje ile;

 

Sağlık kuruluşlarımıza gelen engelli vatandaşlarımızla, kursu bitiren personelimiz vasıtası ile daha iyi diyalog kurularak hizmet kalitesinin arttırılması,

 

İşaret Dilinin öneminin kavranması sağlanarak çalışanlarımızda farkındalık oluşturulması ve

 

Eğitim alan personelimizin, ilimizdeki sağlık kurumlarına gelen işitme engelli vatandaşlarımıza tercümanlık yapabilmesi amaçlanmaktadır.

 

Eğitimler, İşaret Dili Eğitimcisi Salih ÇETİN tarafından verilecektir. 120 saat sürecek eğitimler sonunda, yapılacak teorik ve uygulamalı sınavlarda başarılı olanlara sertifika verilecektir. Eğitimlerin 6 Nisan’da başlayıp Haziran ayının ilk haftasında bitirilmesi planlanmaktadır.

 

Eğitime katılımlar 15.04.2016 tarihine kadar yapılmakta olup. Katılacak sağlık personelinin müdürlüğümüz İzleme ve Değerlendirme Şubesi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 
 
 
Kategori Kategori : İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri
Okunma Okunma : 353
Tarih Tarih : 07.04.2016 08:45:58
 
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi