/ Facebook / Twitter
 
 

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü

 
 
 
 
İşaret Dili Eğitimi Sertifika Töreni
02.06.2016 09:47:06

Karabük Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şubesince düzenlenen, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun destek olduğu, İşaret Dili Eğitimleri sona erdi. Eğitime Karabük’teki sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli katıldı. Yaklaşık iki ay süren hızlandırılmış eğitimler sonunda, başarı gösteren personele sertifikaları, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet SARI, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Sezgin TİRYAKİ, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Başkanı Dr. Ahmet BAL, Halk Eğitim Müdürü Dursun YEŞİLOĞLU ve diğer yöneticiler tarafından verildi.

Törende konuşma yapan Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet SARI;

 

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu engelli insanlarımız oluşturmaktadır. Devlet İstatistik Enstitüsü’nün yaptığı "Türkiye Özürlüler Araştırması" verilerine göre Türkiye’de işitme, dil ve konuşma engelli sayısının en yüksek olduğu bölge Karadeniz bölgesidir.

Bu kapsamda ilimizdeki sağlık kuruluşlarında görev yapan personelimize, engelli vatandaşlarımız ile daha kolay iletişim sağlaması amacıyla, Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de katkılarıyla İşaret Dili Eğitimi düzenledik.

 

Eğitimimiz sonunda 15 personelimiz sertifika almaya hak kazandı. Eğitim alan personelimizin, ilimizdeki sağlık kurumlarına gelen işitme engelli vatandaşlarımıza tercümanlık yapabilmesini ve bu sayede İşaret Dilinin öneminin kavranması sağlanarak çalışanlarımızda farkındalık oluşturulmasını amaçlamaktayız, dedi.

 

Sertifika töreninde işaret dili sertifikası almaya hak kazanan personel tarafından Sağlık Bakanlığı Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili mini bir gösteri sunuldu.

 
 
Diğer Fotoğraflar :
 
Kategori Kategori : İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri
Okunma Okunma : 441
Tarih Tarih : 02.06.2016 09:47:06
 
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi